Nytt om navn
MEDALJE: Sersjantmajor Liv Strædet er tildelt Luftforsvarets fortjenstmedalje. Her er hun sammen med avtroppende sjef Luftforsvaret, Tonje Skinnarland.
Foto: Philip Linder/ Forsvaret
Fikk medalje av sjef Luftforsvaret
Sersjantmajor Liv Strædet (56) har blitt tildelt Luftforsvarets fortjenstmedalje for sin innsats.
Denne artikkelen er over fire år gammel og kan inneholde utdatert informasjon.
I begrunnelsen for tildelingen trekker avtroppende sjef Luftforsvaret Tonje Skinnarland spesielt frem hennes innsats i stillingen som sjef for vernepliktseksjonen i Luftforsvarsstaben perioden 2006-2015.
Ny jobb?
Har du eller noen du kjenner fått ny jobb? Da vil vi gjerne at du skriver et par linjer om vedkommende og jobben, samt legger ved et bilde i breddeformat, og sender til tips@fofo.no. Merk gjerne emnefeltet med «Nytt om navn»
– Hennes innsats har hatt en avgjørende positiv effekt på hvordan Luftforsvaret i dag forvalter vernepliktige inne til førstegangstjenesten, og hvordan den enkelte tjenestegjørende blir ivaretatt og sett. Denne gode erfaringen tar de vernepliktige med seg ut i samfunnet, sa blant annet Skinnarland under tildelingen, ifølge Forsvaret.
Les også: Tonje Skinnarland går til Forsvarsstaben
Strædet startet sin karriere på befalsskolen for saniteten i Hæren i 1985. Etter befalsskolen byttet hun forsvarsgren og startet i Luftforsvaret.