Nyheter:

Cyberforsvaret + E-sport=sant
Cyberforsvaret har undertegnet samarbeidsavtale med E-sportforbundet.
Denne artikkelen er over fire år gammel og kan inneholde utdatert informasjon.
Det skjedde under en seremoni på Jørstadmoen tirsdag 6. oktober med blant andre sjef for Cyberforsvaret generalmajor Inge Kampenes til stede.
– Forsvaret vil i fremtiden også ha god nytte av denne teknologien og disse konseptene. Vi vil finne nytte av det innenfor stordatabehandling og operasjonsstøtte, vi vil kunne nytte oss av kunstig intelligens og virtuelle miljøer, sa Kampenes i en tale.
– Vi har hatt flere samtaler med E-sportforbundet og funnet flere områder hvor vi har felles og overlappende interesser. Så vi har kommet frem til at et samarbeid oss i mellom kan være produktivt både for Cyberforsvaret, E-sportforbundet og samfunnet forøvrig, sa kommunikasjonssjef i Cyberforsvaret Knut Helge Grandhagen til Forsvarets forum i august.