Denne artikkelen er over tre år gammel og kan inneholde utdatert informasjon.
Ny jobb?
Har du eller noen du kjenner fått ny jobb? Da vil vi gjerne at du skriver et par linjer om vedkommende og jobben, samt legger ved et bilde i breddeformat, og sender til tips@fofo.no. Merk gjerne emnefeltet med «Nytt om navn»
Sandra Stahl flytter i januar for å ta på seg stillingen som adjutant for viseadmiral Louise Kathrine Dedichen, sjefen for militærmisjonen i Brussel, melder Drammens Tidende.
Annonse
En adjutant er en assistent eller medhjelper til militære ledere eller kongelige personer.
Den nye stillingen til Stahl er i Nato-hovedkvarteret i Brussel, Belgia. Utenlandsreiser er ikke noe nytt for henne, hun har arbeidet både i India og Frankrike tidligere.
Stahls militære karriere startet i 2007 og siden da har hun gjennomført befalskolen og sjøkrigsskolen. Hun jobbet i flere år som navigatør i Sjøforsvaret, for Befalets Fellesorganisasjon (BFO) og for Forsvarets høgskole.
PÅ FLYTTEFOT: Stahl med sine fire barnFoto: Privat
— Jeg har hatt lyst til å reise ut igjen. Nå flytter vi hele røkla. Det blir et eventyr for hele familien, sier Stahl til Drammens Tidene.
Hele familien på seks skal være med å flytte til Belgia.